Your IP: 54.224.184.185
Server Time: 2017-05-23 20:31:12

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę 26 kwietnia 2017 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Bezpieczeństwa   w Ruchu Drogowym. Po powitaniu uczestnicy przeszli na plac przed Gimnazjum Samorządowym nr 2 aby wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Tor przeszkód był tym razem trudny. Dwaj nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Uzyskali 4 i 5 punktów karnych. Trzeciemu się nie powiodło i miał ich trochę więcej. Później uczestnicy przeszli do sali na test pisemny. Z powodu deszczu nie odbył się przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

Na zakończenie zostały podane wyniki Turnieju. Nasza drużyna w swojej grupie zajęła 5 miejsce.

Tak wyglądał przejazd sprawnościowy.

Nagroda Prezydenta za promocję miasta.

Drodzy rodzice, nauczyciele i uczniowie. W zeszłym tygodniu odbyła się gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Bolesławiec za Promocję Miasta w 2016 r. Nasza szkoła otrzymała nagrodę w kategorii kultura. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy sukces!

Gala:

Pozdrawiam,

Michał Szwed

O Gali do przeczytania i wywiady (Bolec Info)

Dzień Języków Obcych

Tuż przed feriami odbył się w szkole Dzień Języków Obcych. Każda z klas została podzioelona na dwie grupy i każda z nich prezentowała inny kraj świata. Wszyscy włożyli dużo pracy w przygotowania. Mogliśmy zapoznać się z podstawowymi słowami w egzotycznych dla nas językach, ale także poznać kulturę, historię i kuchnię. Próbowaliśmy przygotowanych przez uczniów potraw. Były pyszne i pięknie podane.

Tak prezentowała się Brazylia.

A oto Nowa Zelandia.

a tak przezentowała się Grecja.

Teraz Portugalia.

I na koniec Turcja.

Narty Łysa Góra

W ubiegły piątek byliśmy na nartach na Łysej Gorze koło Jeleniej Góry. Grupę narciarzy tworzyli trzecioklasiści i pierwszoklasiści. Pogoda dopisała. Było słonecznie, mroźno i nawet padał (jakby na zamówienie) śnieg. Zabawy było mnóstwo. Czasu na naukę techniki jazdy na nartach i snowboardzie też, więc myślę, że wszyscy nie mogą się już doczekać następnego wyjazdu. J J J

Życzenia świąteczne 2016 r.

Zyczenia BSF