Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnalny rejs mazurski.

Zapraszamy

wszystkich ( uczniów i absolwentów oraz rodziców)

na
pożegnalny rejs

II Prywatnego Gimnazjum. Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich 

w terminie 27.04.2019 do 04.05.2019.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły

lub telefonicznie 75 732 22 86.

Zakończenie roku 2018

I tak kolejne pożegnanie klasy III stało się faktem.

Oto kilka zdjęć

Cudne Mazury 2018.

Dnia 25 maja o godzinie 19:00 odjechaliśmy z Bolesławca, kierując się na północ do miasta Węgorzewo. Po 12 godzinach jazdy dojechaliśmy do celu. Podzielono nas na załogi i ruszyliśmy w drogę. Następny przystanek – Giżycko. Pogoda nam nie sprzyjała, ponieważ padał deszcz. Drugiego dnia wiatr dmuchał Nam w żagle i tym sposobem znaleźliśmy się Mikołajkach. Żeglowaliśmy po jeziorach dopływając do różnych brzegów. Trzeciego dnia zaliczyliśmy „spanie na dziko” z końmi i komarami. Nie ominęło nas również ognisko i wycieczka do dawnej siedziby Galów - Galindii. W następnych dniach odwiedziliśmy Ryn, Sztynort i bunkry hitlerowskie. Płynąc z powrotem do Węgorzewo czuliśmy tęsknotę, że już wracamy, ale i też radość, szczęście z przygód, które nas spotkały.

Ilona Kraśnicka

Jasełka 2017.

21 grudnia cała nasza szkoła mogła wspólnie obchodzić święta Bożego narodzenia. Ten dzień zaczął się zorganizowanymi przez klasę drugą i trzecią jasełkami, pełnych kolęd i świątecznych wierszy. Wszyscy wokół mogli przyłączyć się do śpiewania. Po zakończenie występu, rozdano opłatek, abyśmy mogli się nim podzielić i złożyć życzenia. Pod sam koniec usiedliśmy przy stole i zjedliśmy wigilijne potrawy.

Magdalena Tkaczyk

Wycieczka kl. II do Bautzen

14 grudnia cała nasza klasa wraz z wychowawcą i opiekunami wybrała się na wycieczkę do niemieckiego miasta, Bautzen. Około godziny 14 wyruszyliśmy ze szkoły na stację kolejową i od razu pojechaliśmy do naszego celu. Stamtąd szliśmy przez centrum miasta do galerii, gdzie mogliśmy coś zjeść, kupić pamiątki, bądź pooglądać świąteczne wystawy. W centrum handlowym spędziliśmy półtorej godziny, po czym skierowaliśmy się na Most Pokoju. Stamtąd mogliśmy dostrzec całą panoramę miasta oraz jego zabytki. Później poszliśmy w stronę murów obronnych, gdzie mogliśmy od zewnątrz zobaczyć muzeum. Naszym następnym celem były ruiny kościoła Świętego Mikołaja oraz cmentarz przy nich, który niestety był zamknięty, chociaż mogliśmy obejrzeć go z daleka. Później mogliśmy przejść przez przepiękne stare miasto i Katedrę Świętego Stefana. Ostatnim elementem naszej wycieczki był duży targ bożonarodzeniowy, pełen klimatycznej muzyki i zapachów. Spędziliśmy na nim około dwóch godzin, a chętni mogli iść do muzeum, aby podziwiać stare, średniowieczne stroje. Około godziny dwudziestej wróciliśmy na stację kolejową i w świetnych nastrojach wróciliśmy do Bolesławca.

tekst: Magdalena Tkaczyk

foto: Władysław Czyżowicz

 

1445122
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Razem
66
515
581
1440661
10189
17522
1445122
Your IP: 18.208.187.169
Server Time: 2019-10-22 01:08:47