Dzień Pierwszoklasisty

Niedawno, jak co roku odbył się Dzień Kota, czyli nieoficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów. Chrzest przygotowała III klasa. II klasa stanowiła natomiast dopingujacą widownię. Pierwszaki musiały pokonać przeciwności losu oraz wykonać wymagające zadania. Gdy zakończyli (sukcesem oczywiście ) zmagania, a każdy z nich dowiódł, że zasługuje na miano ucznia naszej szkoły, spotkali na swej drodze jedynego, prawdziwego Neptuna z małżonką. Po oddaniu hołdu, otrzymali imiona i naprawdę stali się częścią naszej społeczności :)

Biwak integracyjny klasy pierwszej na Witce.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniach 5-6 września odbył się biwak integracyjny klasy pierwszej. W tym roku młodzież integrowała się nad zalewem Witka koło Zgorzelca.

Jak co roku młodzi adepci  stawiali pierwsze kroki w niełatwej sztuce, którą jest żeglarstwo. Młodzież miło spędziła czas. Począwszy od gier i zabaw integracyjnych, poprzez taklowanie łodzi,

wspólne żeglowanie po uroczyste wieczorne ognisko. Zarówno pogoda jak i uczniowie bardzo dopisali, więc wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych.

Konkurs Marynistyczny w Szczecinie 2015r

Liga Morska i Rzeczna 2015

Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Morzu edycja 2015. Warto podkreślić fakt, że w czołówce obok trzecioklasisty pojawiła się uczennica pierwszej klasy, która od niedawna zajmuje się tematyką żeglarstwa. Jednak wyjazd do Szczecina to nie tylko konkurs, ale również zwiedzanie miasta – rejs statkiem po szczecińskim porcie - który jest rekompensatą stresu po zmaganiach konkursowych. Zobaczcie jak to było…

III miejsce indywidualnie - Tomasz Janeczek, kl. II

II miejsce drużynowo - Tomasz Janeczek, kl. II i Laura Rogala, kl. I

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej odbyło się w CIK "Orzeł". Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce. Cała klasa dostała na pamiątkę książki patrona Szkoły kpt. Krzysztofa Baranowskiego z jego własną dedykacją. Dyrektor i wychowawca podziękowali również rodzicom za współpracę.

Uczniowie klasy drugiej przgotowali swoim starszym koleżankom i kolegom niespodziankę. Doprowadzili niektórych z nich do łez. Oczywiście łez radości.

20673
Your IP: 54.221.17.234