Wyprawa na Antarktydę

W ubiegły poniedziałek tj. 06.02.2012r. nasza szkoła gościła panią Ewę Skut. Pani Ewa opowiadała o swojej wyprawie na Antarktydę. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat ,,białego” kontynentu.
Pani Ewa opowiadała o swojej przygodzie. W zaprezentowaniu swoich przeżyć pomagały jej zdjęcia, które zrobiła podczas podróży. Lodowce ukazane na zdjęciach były wprost przepiękne. Ciężko było uwierzyć, że to nie fotomontaż. Zaciekawiły nas również zwierzęta, które żyję tylko na Antarktydzie. Poza zdjęciami, pani Skut opowiedziała też o podróży jachtem, którym płynęła na biały kontynent. Warto zwrócić uwagę na to, że takie podróże budują więzy międzyludzkie. Mieszkanie na małym jachcie z wieloma osobami przez dłuższy czas wymaga współpracy. Ciężko nam sobie to wyobrazić, ale na Antarktydzie przez kilka miesięcy, słońce w ogóle nie zachodzi za horyzont, więc cały czas jest jasno. Bez zegarka nie da się odróżnić dnia od nocy. Może to źle wpływać na orientację czasową.
Na podstawie swoich przeżyć, pani Ewa napisała książkę. Zachęcała uczniów naszej szkoły do jej kupna. Zwieńczeniem długiego monologu, było pytanie dotyczące zwierząt, a konkretnie pingwina zwanego policjantem.
Cieszyliśmy się z wizyty pani Ewy i możliwości dowiedzenia się czegoś więcej.