Dnia 19.05.2016r. uczniowie II Prywatnego Gimnazjum im. kpt. Krzysztofa Baranowskiego w Bolesławcu podjęli zmagania w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej w Szczecinie. Trójka reprezentantów wywalczyła bardzo wysokie lokaty.

W konkursie „Wiedza o Morzu”: I miejsce Tomasz Janeczek ucz. kl. III, III miejsce Laura Rogala ucz. II klasy. Dodatkowo Tomasz otrzymał wyróżnienie za wiedzę o Marynarce Wojennej.

W konkursie „Wiedza o Pomorzu Zachodnim” Łukasz Sawicki zajął V miejsce (warto dodać, że Łukasz startował w konkursie po raz pierwszy). Drużynowo nasi uczniowie zdobyli II miejsce.

Laureat pierwszego miejsca otrzymał nagrodę w postaci rejsu do Szwecji oraz puchar Dziekana Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie – organizatora konkursu. Pozostali zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, na których podpis osobiście złożyli Anna i Bronisław Komorowscy – od wielu lat honorowi patroni konkursu.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom!