Your IP: 54.198.143.210
Server Time: 2017-10-21 06:53:59

Konkurs plastyczny "Morskie opowieści..."

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym "Morskie opowieści...". Regulamin konkursu w załączniku poniżej.

Regulamin konkursu plastycznego pt. „ Morskie opowieści...”

Organizator:

Organizatorem konkursu jest II Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu z siedzibą przy ul. Bankowej 6E/2 w Bolesławcu.

Cel konkursu:

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką morską, żeglarską w szerokim pojęciu. Pokazanie swojego stosunku do morza czy żeglarstwa. Wykonanie pracy plastycznej będącej odpowiedzią na temat „Morze, moje morze...”, które posłużą jako scenografia wykorzystana na uroczystości nadania imienia szkole. Aktywne zaangażowanie się w życie szkoły.

Forma pracy:

Prace plastyczne mogą mieć formę:

a) płaską, tj. mogą być wykonane w technice rysunkowej, malarskiej, technikach mieszanych ( plakat, kolaż, wyklejanka, batik, prace z użyciem materiałów recyklingowych, naturalnych, tkanin, sznurków i innych), oraz technikach komputerowych, bądź fotograficznych.

b) przestrzenną tj. dwu – lub trzy-wymiarową, wykonane techniką dowolną ( konstrukcje z papieru, tektury, różnych materiałów, drewna, mas solnych, gipsowych, papierowych, płaskorzeźby)

Praca plastyczna powinna być wykonana, wydrukowana w formacie nie mniejszym niż A2.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs skierowany jest do uczniów II Prywatnego Gimnazjum.

Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie pracy samodzielnie, bądź w grupach nie więcej niż czteroosobowych (dotyczy to prac przestrzennych) o tematyce morskiej, żeglarskiej, wodnej.. Dostarczenie osobiście prac konkursowych do siedziby szkoły w terminie do 15 maja 2014 roku.

Z tyłu pracy powinny znaleźć się następujące dane zapisane ołówkiem: imię, nazwisko, wiek, tytuł pracy.

Spośród zgłoszonych prac jury wyłoni 3 najlepsze, które zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Gala wręczenia nagród odbędzie się podczas uroczystości nadania imienia szkole dnia 24 maja 2014 roku.

Przy ocenianiu będą brane pod uwagę:

• twórcze podejście do tematu, kreatywność

• nawiązanie do tematu przewodniego, którym jest „woda”

• estetyka wykonania prac

• zdolności manualne ( opanowanie warsztatu plastycznego)

Ważne terminy:

termin zgłaszania, dostarczania prac konkursowych: 14 maja 2014 roku

termin ogłoszenia wyników konkursu: 24 maja 2014 roku

termin wręczenia nagród: 24maja 2014 roku podczas uroczystości nadania imienia szkole