Gdzie kupić polski portfel skórzany na prezent?

Choć to pytanie wydaje się proste. aktualnie pozostało niewiele prawdziwie polskich firm, z polskim kapitałem, szyjących polską galanterię skórzaną. Tym bardziej nasz serwis szkolaprywatna.boleslawiec.pl poczuł się w powinności wspierać takie projekty.

POLECAMY POLSKICH PRODUCENTÓW

SZKOLA BOLESLAWIC

Polskie portfele skórzane szyte ręcznie

Sztuka klasycznego szycia galanterii skórzanej to ginąca tradycja. Powolne, staranne nabijanie kolejnych otworów, przez które kaletnik przepuszcza nić, stało się mało opłacalne wydajnościowo. Stąd tę sztukę szycia portfeli, toreb, czy skórzanych plecaków zastąpiły maszyny. Nie oznacza to że takie portfele uszyte maszynowo są gorsze. Czasami jest nawet przeciwnie. Mocne nici kaletnicze, oraz doskonała jakość polskiej skóry naturalnej sprawiają, że każdy portfel również szyty maszynowo może służyć nam przez wiele lat. Tak jest dokładni w przypadku polskiej marki galanterii skórzanej Belveder.

Wystarczy zajrzeć do katalogu polskich portfeli skórzanych Belveder

belveder

Jaki portfel będzie najlepszy jako prezent dla Nauczyciela?

Odpowiedź, która sprawdzi się w 99% przypadków i będzie najbardziej pomocna – klasyczny. Tak, tutaj nie ma czego wymyślać. Standardowo odrzucamy pomysły, portfeli, czy to polskich czy zagranicznych z wszytymi  elementami skóry kolorowej – czerwonej, niebieskiej, złotej.

Serio? Tak, to jest już obciach!

Takie portfele z ozdobnikami, elementami napisów, kolorowych wstawek opisaliśmy w naszym dziale portfeli młodzieżowych i są one zarezerwowane wyłącznie dla nastolatków. Natomiast jako prezent dla nauczyciela, taki portfel byłby zupełnie nietrafiony. Zamiast powyższego proponujemy klasyczne, czarna brązowe portfele skórzane. Koniecznie odszyte ze skóry licowej gładkiej. Najlepiej garbowanej tradycyjnymi roślinnymi metodami – tak jak to robią nasze polskie garbarnie.

portfel polski

Komentarze czytelników:

osignieciaJestem zdania, że takie portfele powinny być jakoś specjalnie oznakowane,że są szyte w Naszym Kraju (Polsce). Czasem ciężko jest odróżnić kraj pochodzenia danego produktu.
– Adam
Czy taki portfel brązowy, jako powyżej, można zamówić na stronie Belveder.com.pl z dodatkową personalizacją. np. „Panu Bartkowi, klasa 3B”? Jesteśmy zainteresowani takim portfelem na dzień Nauczyciela..
– uczniowie
Pisze z bloga Papaya, jesteśmy zainteresowani zamówieniem portfeli męskich i damskich na prezenty walentynkowe. Czy jesteście zainteresowani rozpoczęciem współpracy z Naszym Serwisem?