W piątek, 17 lutego w Urzędzie Miasta Bolesławiec została podpisana umowa na budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Generalnym wykonawcą inwestycji, wartej niemal 58 milionów złotych brutto jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana.

W ramach kontraktu firma ALSTAL Grupa Budowlana w systemie zaprojektuj i wybuduj, zrealizuje kompleksową budowę zespołu zewnętrznych basenów rekreacyjnych. Obiekt powstanie w Bolesławcu, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego, przy ulicy Spacerowej 24. Inwestorem jest Urząd Miasta Bolesławiec.

Umowę opiewającą na kwotę niemal 58 milionów złotych podpisali Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman, a także Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz i Marzena Nowaczyk-Bajerska, Dyrektor Handlowy firmy ALSTAL.

– Bardzo cieszę się na współpracę z Miastem Bolesławiec. Nasza firma specjalizuje się w budowie obiektów basenowych, których wybudowaliśmy już dziesiątki. Jestem przekonany, że realizacja projektu przejdzie sprawnie, ponieważ dysponujemy doświadczoną kadrą inżynierską. Liczę na owocną współpracę z Inwestorem i życzę powodzenia mojemu zespołowi realizacyjnemu, który właśnie zakończył kolejną budowę obiektu basenowego. – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz firmy ALSTAL.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące tereny basenów zewnętrznych, które zyskają nowy wygląd i atrakcje, z których korzystać będzie lokalna społeczność. Zespół rekreacyjnych basenów zewnętrznych w Bolesławcu posiadać będzie m.in. basen solankowy z tężnią, brodzik dla dzieci, a także wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu wet-bubble. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie aż 2050 m2.

Na terenie obiektu, o powierzchni 22637 m2 powstanie również budynek wielofunkcyjny o powierzchni użytkowej ok. 1600 m2. Znajdą się w nim: kasy i zaplecze administracyjne, część gastronomiczna, a także pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. W ramach zawartej umowy powstaną drogi dojazdowe i parking na 154 samochody. Firma ALSTAL zadba także o zagospodarowanie całego terenu, na którym powstaną m.in. tereny zielone.

Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana, ma bogate doświadczenie w budowie kompleksów basenowych. Do największych i najbardziej znanych realizacji basenowych należą Termy Maltańskie w Poznaniu, Termy Poddębice oraz basen olimpijski Astoria w Bydgoszczy. Aktualnie spółka jest na końcowym etapie budowy ogromnego aquaparku Fabryka Wody w Szczecinie, którego wartość przekracza 350 mln złotych.