Jakie plecaki dziewczęce wybierają uczennice?

– jeansowe? płócienne w stylu vintage?
– plecaki na kółkach, ze stelażem?
– plecaki markowe, Adidasa, Nike, Pumy, a może VANs?

Jakie plecaki szkolne wybierają dziewczyny szkół podstawowych? Zobacz najpopularniejsze plecaki do szkoły dla młodzieży oferowane przez duże firmy i małe sklepy internetowe. Te rekomendacje przygotowane zostały w oparciu o ankiety przygotowane na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w jednej ze szkół współpracujących z naszym blogiem.

Prowadzisz blog szkolny? Napisz do nas!

Sklepy internetowe proponujące modne plecaki szkolne dla dziewcząt do klas 3-8!

Sklepy Internetowe Polecane przez Google

Sklepy stacjonarne oferujące wyprawkę szkolną

sklepy z wyprawką szkolną

Portale Ogłoszeniowe i aukcyjne

• Allegro / Szkoła
  • Emag / Wyprawka dla ucznia
  • Shopee / szkolne akcesoria

Takim sklepem jest Brytyjka.pl
brytyjka.pl/plecaki-dla-dziewczyn-cat-40.html
(link do szkolnych plecaków dziewczęcych)

Marki CoolPack, ST Majewski, Paso, Empik, SMYKPolecamy także blogi o pleckach szkolnych i wyprawce jak: Blog Plecak.net, Szkoła Katgim

Firm przygotowany przez dziewczęta z naszej szkoły

W konkursie „Krótki film w Dialogu” nagradzano 6 najlepszych prac a film uczniów II Prywatnego Gimnazjum zajął miejsce 7. Ale siódme miejsce na 84 nadesłane nadesłane prace to też sukces a filmik gimnazjalistów i tak jest ciekawą formą promocji Bolesławca. „Wir sind alle aus dem gleichen lehm gemacht” (Wszyscy jesteśmy z jednej gliny) to filmik opowiadający o tym, jak młodzież Niemiec trafia do Bolesławca, tutaj spotyka Niemca, który osiedlił się w mieście nad Bobrem (w tej roli gościnnie wystąpił Axel Eisenblatter) on zaś wspomina turystom o Glinoludach. Spotykają zatem Bogdana Nowaka i poznają sens Gliniady. W filmie wystąpili uczniowie gimnazjum: Maja Szocińska, Maksymilian Góra, Joanna Szachowicz, Weronika Klimczyk i Maciej Buciak, a całość zrealizowano pod opieką nauczyciela, Jacka Maja. – I tak wygraliśmy wiele, udało nam się nakręcić ten film i już to jest sukcesem – mówi Jacek Maj. – Było to dla nas duże wyzwanie. Uczniowie wykazali też talent organizacyjny a przy okazji nauczyli się choćby tego jak przeprowadzić z kimś wywiad. Konkurs „Krótki film w dialogu” został zorganizowany przez dolnośląski Urząd Marszałkowski w ramach obchodów 20-lecia współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią.

Wykaz podręczników do gimnazjum na rok szkolny 2022/2023

Prosimy nie kupować podręczników do pierwszej klasy. Uczniowie są objęci dofinansowaniem i to szkoła zajmie się ich zakupem.

1. J. polski – „Słowa na czasie” – Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego dla klasy drugiej gimnazjum.Wydawnictwo Nowa Era.

„Słowa na czasie” – Podręcznik do kształcenia językowego z ćwiczeniami dla klasy drugiej gimnazjum. Wydawnictwo Nowa Era.

2. Matematyka – „Matematyka z plusem 2” Podręcznik. Wydanie po 2009.

Zbiór zadań.

3. Historia – „Śladami przeszłości” – Podręcznik do Historii dla klasy drugiej gimnazjum pod redakcją Stanisława Roszaka. Wydawnictwo Nowa Era.

Atlas historyczny „ Od starożytności do współczesności” – wyd. Nowa Era..

4. Wiedza o społeczeństwie – „Dziś i jutro” – Podręcznik z ćwiczeniami dla klas I-III gimnazjum, część 1, pod redakcją I. Janicka, A. Kucia, T. Maćkowski. Wyd. Nowa Era.

5. Chemia – „Chemia Nowej Ery” – Część 2, Podręcznik dla Gimnazjum, pod redakcją J. Kulawik, T. Kulawik, M. Litwin. Warszawa 2009, Wydawnictwo Nowa Era.

6. Geografia – „Świat bez tajemnic””, Podręcznik dla Gimnazjum. Wydawnictwo Szkolne PWN.

7. Fizyka – Podręcznik „Spotkanie z fizyką 2 i 3”, Wydawnictwo Nowa Era.

8. Biologia – „Vademecum gimnazjalisty” wydawnictwo Operon(to z pierwszej klasy) lub podręcznik Nowej Ery ( do wyboru)

9. Religia – „Jestem z wami” Katechizm (2004) W. Kubik SJ, E.Czarniecka( Nowe wydanie żółtym trójkątem)

10. J.niemiecki – we wrześniu

11. J.angielski – we wrześniu

12. J. francuski – we wrześniu

13. Technika i informatyka „Jaki plecak na laptopa dla dziewczyny

PODRĘCZNIKI DO GIMNAZJUM Kl. III 2015/2016

1. J. polski – Słowa na czasie” – Podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego dla klasy trzeciej gimnazjum. Wydawnictwo Nowa Era.

„Słowa na czasie” – Podręcznik do kształcenia językowego z ćwiczeniami dla klasy trzeciej gimnazjum. Wydawnictwo Nowa Era.

2. Matematyka – „ Matematyka z plusem 3” Podręcznik GWO, zeszyt ćwiczeń do klasy trzeciej GWO ( bez zbioru zadań).

3. Historia –„Śladami przeszłości” – Podręcznik do Historii dla klasy trzeciej gimnazjum pod redakcją Stanisława Roszaka. Wydawnictwo Nowa Era.

Atlas historyczny „ Od starożytności do współczesności” – wyd. Nowa Era..

4. Wiedza o społeczeństwie – „Dziś i jutro” – Podręcznik z ćwiczeniami dla klas I-III gimnazjum, część 2, pod redakcją I. Janicka, A. Kucia, T. Maćkowski. Wyd. Nowa Era.

5. Chemia – „Chemia Nowej Ery” – Część 3, Podręcznik dla Gimnazjum, pod redakcją J. Kulawik, T. Kulawik, M. Litwin. Warszawa 2009, Wydawnictwo Nowa Era.

6. Geografia – „Geografia 3” wydawnictwa Operon

7. Fizyka – Podręcznik „Spotkanie z fizyką 4”, Wydawnictwo Nowa Era.

8. Biologia – „Vademecum gimnazjalisty” wydawnictwo Operon. (to z drugiej klasy) lub podręcznik Nowej Ery ( do wyboru)

9. Religia – „ Chodźmy razem” seria osłonić twarz Chrystusa wyd. WAM, W. Kubik.,

T. Czarnecka

10. J.niemiecki – we wrześniu